album

Liberation: Nové album je to co fanoušci chtějí, ale mezi hity jsou chyby

Liberation“ ukazuje Christinu v novém směru. Na obálce se Aguilera odhaluje bez makeupu – to je ale šok! Ve skutečnosti se na albu objevují nápady z alba „Stripped“ – že ženy mohou být bojovnice, sexy, emocionální, nedokonalé a sebezničující, ale silné a hodné.

Zpěvačka na albu začala pracovat před čtyřmi roky. Od té doby prožila mnoho změn, což zahrnovalo i opuštění křesla porotce v show „The Voice„. Vydala na cestu znovuobjevení a nalezení své identity. „Liberation“ je jejím posílením – je to ale už něco, co je zakořeněno v její hudbě. S novým albem se rozhodla nemít žádné omezení.

Aguilera je matkou dvou dětí a také to už ostřílená celebrita, která debutovala na počátku devadesátých let 20. století v Mickey Mouse Clubu spolu s Britney Spears a Justinem Timberlakem. Zpěvačka sdílí „Fall in Line“ s jinou bývalou dětskou hvězdou Demi Lovato. Píseň je adresována „malým děvčatům“ a trvá na tom, že ženy nikomu nedluží svoje tělo a ani duši. Hard-rockovou kytaru můžeme slyšet v písni „Sick of Sittin“ – „pracovala jsem příliš tvrdě abych žila.“ Píseň hudebně navazuje na dřívější nahrávku „Fighter„.

V „Masochist“ jsou akordy velké a tlumené, slova se vrací k zneužívání ve vztahu: „Miluji tě, proto jsem tak špatná / ale prostě nemůžu odejít.“ Pomalý, ale elektronický zvuk můžeme slyšet v „Deserve„, kterou napsala Julia Michaels s producentem MNEK. Je to o tom, jak zpěvačka sabotuje vlastní vztah. Album uzavírá něčí svatba písní „Unless It’s With You„, která je plná nezávislosti, nejistotě a pohádkách o falešném štěstí – „Nechci se vdávat / Pokud to není s tebou.

Tags
Zobrazit více

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Doporučené články

Close
Close