albumpsalo se

Aguilera využije své album k osvobození… #liberation

Liberaton je osmé album multiplatinové superstar Christiny Aguilery. Zanedlouho vypustí nové album, která je v rozporu s tím, co mnoho lidí od ní očekává.

Potřebuji se vrátit zpátky do reality,“ řekla zpěvačka v roce 2012 při albu „Lotus„. „Cítím se jako bych stála na místě, že nemůžu dělat hudbu, které mě baví. Jsem sklíčena a přemýšlím, jak se odchýlit a jak vrátit zpátky své nadšení pro hudbu.“ Můžete to být pro zpěvačku osvobozením (pozn Liberation)? „Teď jsem upřímná. Vrátila jsem se k tomu co mám ráda a chci dělat, to co mi nedělil bůh. Nejsem řečník. Jsem umělec. Jsem tvůrce. Ráda se inspiruji. A pak když v něco přestanu věřit, tak se zastavím a začnu posuzovat svoji integritu a vrátím se na úplný začátek, aby vznikla nová pravda a nový účel,“ dodává.

Aguilera oznamuje svůj záměr „celé album je jeden příběh, který jsem v tomto okamžiku chtěla říct,“ se skladbou „Maria„, kterou vyprodukovat Kenye West se otvírá symbolická fráze „Jak řešit problémy jako Maria?„. Není to jen kus z „The Sound of Music„, ale je to také píseň o tvrdé ženě, která je přesvědčena o své povaze. „Maria se chystá vrátit k té malé dívce, která se chce cítit, že žije a inspiruje se nevinností a vzrušení které měla, tak začne postupně mizet.“ Aguilera poté dodává „není to o tom, že jsem ztratila víru v hudební průmysl, ale oslabil mě svět mužů, kteří měli postranní úmysly… a nebyl to můj hlas, kterým jsem se chtěla ubírat.


O písni Maria: Maria není jen prostřední jméno Aguilery, ale také je o inspiraci postavou Mary, kterou hrála Julie Andrewsová (jedná se o kouzelnou osobu plnou humoru, fantazie, jež umí čarovat a provádět zcela nemožné věci) a to je ten největší důvod, které zpěvačku už jako dítě inspirovalo


 

Aguliera je nyní v tomto nerovnoprávném postavení a využije své album k osvobození! Zavolala si na pomoc kolegy Julia Michaels, Ilsey Juber, Tayla Parx, Justin Tranter, Teddy Geiger, Kanye West, Che Pope, Mike Will Made-It, Anderson.Paak, Jon Bellion, Da Internz, MNEK, Kirby Lauryen, Ricky Reed a Nick Britell, aby jí pomohli realizovat album, které je plné hip-hopu. „Miluji zpívání s jinými zpěváky,“ říká zpěvačka. „Myslím si, že ve všech mých nahrávkách je cítit, že jsem vždy milovala kreativní tvorbu všech umělců a využila plno nápadů.

Liberation“ vychází právě v době, kdy se hodně mluví a vypráví o obtěžování a zneužívání žen #metoo. Prvním počinem z alba je to cítit z písně „Fall in Line„. „Píseň má dát ženám inspiraci a pomoc, aby je vyvedla z temných míst a aby cítily, že i ony mají hlas. Proto je tato píseň pro mě tak důležitá.“ povídá zpěvačka. „Je v duchu obrany a odporu vůči těm, kteří vám říkají, že nemáte žádná práva.

Píseň, která nahrála Christina s Demi Lovato otvírá sbor mladých ženských hlasů oznamujících, čím chtějí být (spisovatelka, novinářka, super hrdinka, zpěvačka, lékařka, šéfka, prezidentka). „Chci, abychom byly slyšet. Je to určitě motivační píseň, díky které si zapamatujete moje poselství,“ ríká Aguilera o písní „Fall in Line„.

Zpěvačka se při tvorbě alba řídila svým vnitřním hlasem. Spojila se s lidmi, kteří se mohou cítit, že se vzdálili a nebo vydali na jinou cestu. Zpěvačka doufá, že album bude pro posluchače objevem a bude pro ně určitou formou osvobození, nezávislostí a inspirací.

Zdroj
RCA
Tags
Zobrazit více

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Doporučené články

Close
Close